Hakkımızda

“Hayal edebiliyorsan, yapabilirsin!” 

Walt Disney

 

Okan, bu klasik mottonun ışığında doğmuş ve bugün hazır giyim sektörünün devleri arasına katılmayı başarabilmiş bir marka. Ne mutlu bize ki, tüm Dünya’da hayallerine sahip çıkan birçok insan ve firmayla çalışmaya devam ediyoruz.

  • 1983’te başlayan yolculuğumuz, bir ailenin kuvvetli bağlarından aldığı enerjiyle filizlendi. O dönemde kimilerinin riskli dediği ancak şimdilerde herkesin akıllıca olduğunu kabul ettiği hamlelerle yatırımlarımızı yaptık ve geldiğimiz noktada 30 yılı aşan deneyimimizle müşterilerimize güven aşılıyoruz.

  • 2011 yılında ülke çapında “Yılın En Başarılı İhracatçı Firması” ödülünü alırken, ilk günkü heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmemiştik. Aynı dönem inşa ettiğimiz 12.000 metrekarelik kapalı üretim alanımızda ve 2020 yilinda kurdugumuz 22.000 metrekarelik yeni fabrikamiz ile , yılda yaklaşık 5.000.000 adet ürünle 30 milyon Euro’luk ciroya imza atmanın gururunu yaşıyoruz.
     
  • İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa, Hollanda, İspanya ve daha birçok ülkede bizimle çalışan dünyaca ünlü markalara Okan kalitesini sunarken, etik çerçevesinde hareket etmeyi, doğayla barışık üretmeyi ve kurumsal yapımızı insan odaklı şekillendirmeyi sürdürüyoruz.

 

Söz Verdiğimiz Gibi; Kaliteli ve Zamanında

Okan ile tanıştıysanız, işlerinizin planlarınızdaki gibi ilerleyeceğini bilirsiniz. Üretim alanımızdaki her birim eşzamanlı çalışır ve tek bir merkezden koordine edilir. İş akışımızdaki her adımın kalite kontrol mekanizması farklıdır. Bu sayede son basamağa kadar ulaşan her ürün % 99,9 hazır olur ve son kontrolün ardından “mükemmel” etiketiyle müşterilerimize sunulur.

Size Okan Yeter!

Tecrübelerimiz, üretim basamaklarının her birinde uzman olmamızı sağladı. Bu nedenle outsource ihtiyacımızı minimize etmek istedik. Tasarımdan dikişe, süblime baskıdan yıkamaya kadar her noktada kendi damgamızın olduğu bir sistem inşa ettik ve müşterilerimize Avrupa standartlarında ürünler hazırlıyoruz.

Okan olarak biz, bir BSCI üyesiyiz. Ayrıca Sedex ve Confidence in Textiles gibi global kuruluşlar tarafından belirlenen kriterlere uymaya da büyük bir özen gösteriyoruz. Çünkü bizim için gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sunmanın yolu gezegenimize saygı duymaktan geçiyor.

Mutlu Çalışan = Mutlu Müşteri

Sonucunda insana temas ettiğiniz her işin kalitesi insana bağlıdır. Okan, bu gerçekliği benimseyerek yolunu çizen ve çalışma atmosferini buna göre oluşturan bir marka. Ekibimize yeni katılan gençlerden tutun kuruluşumuzdan bu yana bizimle çalışan profesyonellerimize kadar herkese adil yaklaşmak ve bireylerin mutluluk çıtasını yükseltmek bizim misyonumuzun bir parçası. Bu yüzden bizimle çalışan markalara yalnızca kalite değil daha mutlu bir işbirliği vaat ediyoruz.

Sizi dinliyoruz, sizinle birlikte hayal ediyoruz, planlıyoruz ve gerçekleştiriyoruz.

 

 

“ Sevgi, bilgi ve çalışmanın ne vatanı olur, ne gümrük duvarları ne de üniformaları.”

Sigmund Freud

OKAN TEKSTIL
Kalite Belgelerimiz
OKAN TEKSTIL
Referanslarımız
Copyright © Since 1983 Okan Tekstil • All rights reserved. | by AJANSSO