Sürdürülebilirlik

"Her yenilik mutlaka kaynaklara dönüşle başlar"
Edgar MorinGeleceğimize gururla miras bırakabileceğimiz bir gezegen için var gücümüzle çalışıyoruz.
Geleceğimize gururla miras bırakabileceğimiz bir gezegen için var gücümüzle çalışıyoruz.
Doğaya saygı
Okan, endüstriyelleşmenin getirdiği sorumlulukları aklı ve kalbiyle kabullenmiş bir marka. Bu da üretimimizin her basamağında doğanın dengesine büyük bir saygı göstererek hareket etmemizi sağlıyor. Tercih ettiğimiz kumaşların yolculuğundan boyar maddelerimizdeki kimyasallara kadar her detayı önemsiyoruz. Çünkü bu bizim tabiat anaya duyduğumuz minnetin bir göstergesi ve bunun için uluslararası kuruluşların çözümlemelerine uyumlu çalışıyoruz.
Az Tüketerek Çok Üretmek Mümkün

İklim ve çevre koruma amacıyla bir araya gelen öncü şirketlerin belirlediği standartlar, Okan’ın optimizasyon hedeflerinin bir parçası haline geldi. CPI2‘nin yenilikçi yaklaşımları ile enerji tüketimimizde % 8’e varan bir düşüş sağladık.

Higg Endeksi

Verilerimiz, şeffaflık ilkemize uygun olarak uzman kuruluşlarla paylaşılıyor. Higg Index kriterleri çerçevesinde üretim süreçlerimize yön veriyoruz ve hem çalışanlarımıza hem de çevreye sağladığımız pozitif katkıyı yukarı çekmeyi amaçlıyoruz.

Gücümüzü Güneşten Alıyoruz

Markamızın geleceğini doğa dostu olarak şekillendirmeye kararlıyız. Bu yüzden Okan çatısı altında bir güneş enerjisi santrali kurduk ve planlarımıza sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmayı da dâhil ettik.

Copyright © Since 1983 Okan Tekstil • All rights reserved. | by AJANSSO